در نخستین جلسه کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از شهرداری‌ کابل و وزارت داخله خواسته شده سالن‌های عروسی و حوزهای آب بازی را تعطیل کنند.

وحید عمر که بر اساس حکم محمد اشرف غنی، ریاست این کمیته را دارد، امروز دوشنبه(26حوت) در نخستین جلسه کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت، مبارزه با ویروس کرونا در سطح جهان و افغانستان در اولویت درجه یک قرار دارد.

او با اشاره به ثبت واقعات مثبت این ویروس در افغانستان گفت، یکی از افراد مصاب به این ویروس بهبود یافته و به خانه برگشته است.

عمر تاکید کرد: “اعلان می کنیم تصمیم این است که از تمام مراسم مناسبتی که در آن امکان تجمع افراد وجود دارد، قطعا جلوگیری شود و خواهش ما از وزارت داخله و شهرداری کابل این است که به تمام مسوولین سالن‌های عروسی واضح هدایت داده شود که تمام برنامه‌های خود را لغو کنند و عین تصمیم در مورد حمام‌ها و حوض‌های عمومی است.”

photo_2020-03-16_14-21-48

او در ادامه پیرامون تجمع مردم در ریاست‌های ثبت و احوال نفوس، ریاست پاسپورت و تذکره‌های الکترونیکی، گفت که مسوولین این ریاست ها راه های بدیل توزیع اسناد مورد ضرورت شهروندان را پیدا کنند و از تجمع مردم در این سه ریاست جلوگیری شود.

عمر خاطرنشان کرد که وزارت صحت عامه و شهرداری کابل تلاش کنند زمینه آموزش های صحی و پیش‌گیری در نانوایی ها، سلمانی ها، قصابی ها و ترکاری فروش ها فراهم شود.

او بانک‌نوت ها را یکی از عوامل شیوع کرونا خواند و گفت: “امروز یک هدایت برای بانک‌ها و سرای شهزاده فرستاده می شود تا حد امکان بانک‌نوت ها ضدعفونی شود و نیز ارگان های محلی به ولایات هدایت دهد تا کمیته آگاهی دهی تحت ریاست والی فعال شود”.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که واقعات مثبت ویروس کرونا در افغانستان به 21 واقعه رسیده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *