مشاور ارشد رییس‌جمهوری در امور روابط عامه و استراتژیک می‌گوید که فهرست هیأت گفت‌وگوکننده‌ حکومت برای مذاکرات بین‌الافغانی نهایی شده و جزئیات آن وقتی که زمان گفتگوها مشخص شد، اعلام می شود.

وحید عمر که امروز یک‌شنبه(25حوت) در نشست مشورت‌دهی در مورد کرونا در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت با خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: “فهرست هیأت گفت‌وگوکننده نهایی است. جزئیاتش در وقتی که زمان مذاکره معلوم شود، اعلام می‌شود.”

او افزود، با توجه به گسترش ویروس کرونا در کشور، صلح در اولویت دوم حکومت قرار گرفته است.

مشاور ارشد ریاست جمهوری تاکید کرد که بستن مرز به روی مهاجران افغانستان در ایران امکان‌پذیر نیست و حکومت به دلیل درخواست مداوم این مهاجرین، نمی‌تواند مرزها را به روی شهروندان بیرون مرز ببندند.

عمر با اشاره به جنجال های انتخاباتی نیز گفت، انتخابات ریاست‌جمهوری پایان یافته و بر اساس نتایج آن، تنها محمداشرف غنی به‌حیث رییس‌جمهور انتخاب شده و مراسم تحلیف رییس جمهور در حضور مردم، پارلمان و دادگاه عالی برگزار شد.

Wahed Omar

او خاطرنشان کرد که پس از مراسم تحلیف، حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین و عبدالرب رسول سیاف با اشرف غنی دیدار داشته‌اند.

این در حالی است که زلمی خلیزاد نیز امروز با رییس جمهور غنی در مورد آخرین تحولات گفتگوهای صلح دیدار کرده است.

هیئت مذاکره کننده بین الافغانی در حالی نهایی شده که همواره مورد انتقاد شماری از سیاسیون افغانستان بوده است. طالبان آزادی 5 هزار زندانی این گروه را پیش شرط آغاز گفتگوهای بین الافغانی قرار داده و با هیأت تماس حکومت در دوحه دیدار نکرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *