هیئت معاونت ملل متحد در افغانستان(یوناما) خواهان تداوم کاهش خشونت ها در افغانستان شده و از تعهدات در راستای مذاکرات بین الافغانی استقبال کرده است.

یوناما امروز شنبه(10حوت) در یک اعلامیه‌ گفته است که از تکمیل موفقانه هفت روز کاهش خشونت‌ها که انتظار می رود منتج به آغاز مذاکرات بین الافغانی گردد، استقبال می نماید.

تدامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحده برای افغانستان گفته است: “اکنون همه طرف ها باید گام های واقعی و ثابت را برای پایان دادن به جنگ بردارند.”

UNAMA

یوناما افزوده است که “مذاکرات بین الافغانی محور تلاش های صلح می باشد. ملل متحد از اعلام تعهدات جناح های مختلف در برابر مذاکرات بین الافغانی استقبال نموده و از آن ها می خواهد تا با آمادگی خود برای مذاکرات بین‌الافغانی، به شمول ایجاد یک تیم نمایندگان مذاکره کننده، سریعتر به پیش بروند”.

براساس این اعلامیه، ملل متحد آماده پشتیبانی از یک روند فراگیر صلح تحت رهبری افغان‌ها که شامل زنان، اقلیت ها و جوانان باشد، از حقوق همه شهروندان حمایت نماید و منجر به صلح پایدار در افغانستان گردد، می باشد.

یوناما بر اهمیت تداوم روند کاهش خشونت ها به خصوص خشونت هایی که باعث آسیب رساندن به افراد غیرنظامی می شود، تاکید کرده و از همه طرف ها خواسته است که، در دوره پیش رو، تلاش های خود را برای کاهش خشونت، طوری که منجر به آتش بس دائمی و یک توافق سیاسی پایدار گردد، بیشتر سازند.