دادستانی کل می گوید که شکایت ها مبنی بر انتقاد از امرالله صالح، معاون اول دسته انتخاباتی دولت ساز در فضای مجازی را که از سوی روند سبز “رسا” ثبت شده بود، رد شده است.

دادستانی کل امروز پنج‌شنبه(8حوت) در یک خبرنامه گفته است که چندی قبل کمیته سیاسی روند سبز افغانستان(رسا) در 39 قطعه مکتوب، 39 تن را به خاطر توهین و دشنام به امرالله صالح، رئیس آن نهاد از طریق صفحات اجتماعی، به منظور بررسی و تحقیق به این اداره معرفی کرده بود.

afghanistan1

دادستانی کل افزوده است: “کود جزای افغانستان دشنام و توهین به اشخاص‌ را جرم پنداشته و رسیدگی به ‌آن‌را منوط به شکایت شخص متضرر می‌داند؛ اما یافته های هیأت تحقیق قضایایی که از سوی روند سبز به لوی سارنوالی رسیده، نشان می دهد که این شکایات از سوی امرالله صالح نه، بلکه از سوی مسوول کمیته حقوقی-سیاسی این سازمان به این اداره فرستاده شده است.”

داستانی کل تاکید کرده که اوراق ارسالی روند سبز دوباره به آن سازمان مسترد شده و در صورتی که شکایت ها به امضای شخص متضرر باشد، به آن رسیدگی خواهد شد.

این در حالی است که چندی قبل روند سبز افغانستان به اتهام توهین به امرالله صلح در فضای مجازی، علیه 39 تن به دادستانی کل شکایت کرده بود که این امر با واکنش سازمان عفو بین الملل و شماری از سیاسیون افغانستان روبرو شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *