رییس جمهور غنی در یک فرمان تازه، کمیسیون دولتی را به منظور برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور منتخب ایجاد کرده است.

در این فرمان که روز گذشته(شنبه، 3حوت) صادر شده، آمده است که بر اساس ماده 63 قانون اساسی افغانستان و به منظور برگزاری باشکوه مراسم تحلیف رییس جمهوری منتخب کشور، کمیسیون عالی دولتی تحت ریاست رییس اداره‌ مستقل ارگان‌های محلی و رییس شورای ولایتی پروان ایجاد شود.

ghani

بر اساس این فرمان، محمدهارون چخانسوری، سرپرست وزارت خارجه، بسم‌الله وزیری، رییس ستاد ارتش، وحیدالله قتالی، معاون دفتر شورای امنیت ملی در امور سیاسی و مردمی، الهام عمر هوتکی، سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست‌ جمهوری، وحید عمر، رییس عمومی اداره ارتباطات عامه و استراتژیک و شاه حسین مرتضوی، مشاور ارشد رییس جمهور غنی در امور فرهنگی به‌عنوان اعضای این کمیسیون تعیین شده اند.

در این فرمان آمده است که وزارت‌های دفاع، داخله، ترانسپورت، ریاست عمومی امنیت ملی، شهرداری کابل و دیگر ادارات مکلف اند تا در زمینه‌ برگزاری مراسم تحلیف با کمیسیون تعیین‌شده همکاری کنند.

کمیسیون برگزاری منراسم تحلیف رییس جمهور غنی موظف شده تا تمام آمادگی‌ها را به‌منظور برگزاری مراسم تحلیف در مدت پنج روز اتخاذ و اجرا کند.

اشرف غنی در حالی کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف را ایجاد کرده که رقیب انتخاباتی او، عبدالله عبدالله نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *