تادامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان بر اجماع منطقه‌ای و نقش کشورهای منطقه در روند صلح تاکید کرده است.

وزارت دولت در امور صلح امروز پنجشنبه (‌17دلو) در یک خبرنامه گفته است که نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان، در دیدار با سلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح، از تداوم حمایت‌های یوناما از روند صلح افغانستان اطمینان داده و آمادگی یوناما را در مورد همکاری‌های بیشتر با وزارت دولت در امور صلح اعلام کرده است.

yomamato

یاماموتو همچنان در این دیدار ضمن اشاره به سفر اخیرش به ایران، اثرگذاری پاکستان در روند صلح افغانستان و توانایی کشورهای منطقه در تسهیل روند صلح، بر اجماع منطقه‌ای و نقش این کشورها در روند صلح تاکید کرده است.

عبدالسلام رحیمی نیز در این دیدار گفته است که مردم افغانستان بر توقف خشونت‌ها تأکید دارند و حکومت به تلاش هایش برای توقف خشونت‌ها پیش از مذاکرات بین الافغانی ادامه می دهد.

این در حالی است که دور جدید گفتگوهای صلح افغانستان در دوحه قطر، به دلیل تأکید بر برقراری آتش بس، فعلا بی هیچ نتیجه ای متوقف شده است. ریاست جمهوری همواره بر پیش شرط آتش بس برای آغاز گفتگوهای بین الافغانی تاکید دارد، اما ریاست اجرایی حکومت هرنوع پیش‌شرط در گفتگوهای بین الافغانی را رد کرده و آن را بی ارادگی در روند صلح خوانده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *