دادستانی کل اعلام کرده است که 18 تن به اتهام آزار و اذیت جنسی کودکان در لوگر شناسایی و 7 تن آنان تاکنون بازداشت شده اند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل با بیان این خبر به رسانه ها گفته است که دستور بازداشت افراد متهم بازداشت نشده نیز صادر شده است.

رسولی تاکید کرده که در این مورد پرونده‌های دو متهم به دادگاه فرستاده شده و به زودی پرونده‌های سایر افراد نیز به دادگاه فرستاده می شود.

afghanistan

این در حالی است که چندی قبل دادستانی کل پس از نشر گزارش روزنامه گاردین در مورد آزار و اذیت جنسی دانش آموزان پسر در مکاتب ولایت لوگر، یک هیأت حقیقت یاب در این زمینه تشکیل داد و پس از مدتی، این هیأت اعلان کرد که به سرنخ هایی در مورد این قضیه دست یافته است.

اما هنوز از هیأت حقیقت یاب وزارت معارف و کمیسیون حقوق بشر که برای بررسی این ادعا گماشته شده بودند، خبری در دست نیست و هیأت حقیقت یاب مجلس نمایندگان نیز گفته که تحقیقات شان در این مورد بی نتیجه بوده است.

از سویی هم، موسی محمودی، رییس جامعه مدنی لوگر که در افشای این تجاوز نقش داشت و از سوی امنیت ملی بازداشت شده بود، به علت آن‌چه تهدیدهای امنیتی گفته شده، به بیرون از افغانستان انتقال داده شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *