وزارت مالیه اعلام کرده است که شرکت دولتی مواد نفتی و گاز مایع هر کیلو گاز را جهت کمک به مردم، با قیمت 50 افغانی به فروش می رساند.

وزارت مالیه امروز دوشنبه(30 جدی) در یک خبرنامه اعلام کرده است که جلسه هیئت نظارت شرکت های دولتی به ریاست محمد همایون قیومی، سرپرست این وزارت و با حضور اعضای این هیئت برگزار شده است.

در این خبرنامه آمده است که در این جلسه فیصله شده که شرکت دولتی مواد نفتی و گاز مایع هر کیلو گاز را بادرنظرداشت نیازمندی های مردم، به قیمت 50 افغانی به فروش برساند.

gas

این در حالی است که در این اواخر قیمت هر کیلو گاز مایع در کابل به طور بی پیشنیه افزایش یافته و تا 110 افغانی رسید. به دنبال این افزایش، روز گذشته جان‌آقا نوید، مسوول روابط عمومی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان اعلام کرد که هر کیلو گاز مایع 52 افغانی به طور عمده در بازار کابل از سوی شرکت های خصوصی عرضه می شود که با جمع مصارف و مفاد فروشندگان، هر کیلو بیش از 60 افغانی به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.

نوید همچنان افزوده بود: “شرکت های دولتی از 15 الی 20 هزار تن گاز مایع در سراسر افغانستان ذخیره دارند و اگر مجموع مصارف افغانستان را بسنجیم، مصرف یک روزه افغانستان را کفایت نخواهد کرد.”

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *