وزارت خارجه افغانستان از سفیر ایران در مورد اظهارات فرمانده نیروهای نظامی و برخی مقامات این کشور در مورد احتمال هدف قراردادن برخی نقاط در افغانستان وضاحت خواسته است.

وزارت خارجه با نشر یک خبرنامه گفته است که ادریس زمان، سرپرست این وزارت امروز چهارشنبه(25جدی) در دیدار با بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل، در مورد اظهارات برخی مقامات ایرانی به شمول فرمانده نیروهای نظامی آن کشور در مورد احتمال هدف قراردادن برخی نقاط در افغانستان، در صورت حمله ایالات متحده بر ایران وضاحت خواسته است.

iran1

در این خبرنامه آمده است که سفیر ایران در این دیدار با اشاره به روابط حسنه میان دو کشور،  گفته است که موقف اساسی، رسمی و همیشگی ایران احترام کامل به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی افغانستان است.

امینیان تاکید کرده که هرگونه اظهارات دیگر هیچ جایگاهی در سیاست و پالیسی ایران در قبال افغانستان ندارد.

سفیر ایران خاطرنشان کرده که برخی رسانه ها بخش هایی از اظهارات مقامات دولت ایران را به نحوی انعکاس می دهند که در مخالفت کامل با روحیه اظهارات ارایه شده است.

در این در حالی است که پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران توسط امریکا، سپاه پاسداران ایران پس از حمله به پایگاه نظامی امریکا در عراق هشدار داده بود: “به دولت‌های متحد آمریکا که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی این کشور قرار داده‌اند، اخطار داده می‌شود؛ هر سرزمینی به هر ترتیب مبدأ اقدامات خصمانه و تجاوزگرانه علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، هدف قرار خواهد گرفت.”

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.