وزارت دفاع اعلام کرده است که “دره تخت” ولسوالی چشت ولایت هرات پس از 9 سال و دره “کمنج” ولسوالی شهرک غور، پس از 2 سال به تصرف دولت درآمده است.

وزارت دفاع امروز شنبه(21جدی) با نشر یک اعلامیه گفته است که نیروهای دفاعی و امنیتی از بیش از 3 هفته به‌این سو عملیات های گسترده زمینی و هوایی را در ولایت های غور، هرات و فراه راه اندازی کرده اند.

Mod

در این اعلامیه آمده است که در نتیجه این عملیات در ولایت غور، دره “کمنج” که از حیاتی ترین نقاط شاهراه هرات – غور  و یکی از مراکز مهم طالبان در این مسیر بود، پس از دو سال از کنترول طالبان آزاد شده و بیش از 100 جنگجوی طالب همراه با فرماندهان شان در این دره به نیروهای دفاعی و امنیتی تسلیم شده اند.

وزارت دفاع افزوده است که افراد تسلیم شده گروه طالبان تعهد کرده اند پس از این در کنار نیروهای امنیتی علیه طالبان بجنگند.

این وزارت اضافه کرده است که همچنان در جریان این عملیات، “دره تخت” ولسوالی چشت ولایت هرات پس از 9 سال از کنترول طالبان آزاد شده است. در این عملیات تاکنون مسیر شاهراه “نمبر 2” که ولایت های بامیان، غور و هرات را با هم وصل می کند، از وجود طالبان پاکسازی شده است.

به نقل از اعلامیه وزارت دفاع، در درگیری هایی که نیروهای شامل عملیات با گروه طالبان داشته اند، 48 طالب کشته، 6 قرارگاه بزرگ آنان تخریب و صدها حلقه ماین کشف و خنثی شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *