رحمت الله نبیل، رییس دسته انتخاباتی عدالت و امنیت می گوید، کمیسیون انتخابات بدون توجه به اصل بی‌طرفی و چارچوب‌های حقوقی، به شکل جانب‌دارانه آمار و ارقام‌هایی را زیر نام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد و با این کار، آخرین میخ را بر پیکر نیم‌جان دموکراسی افغانستان کوبید.

تیم انتخاباتی امنیت و عدالت امروز یک‌شنبه(1جدی) در واکنش به اعلان نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری  گفته است، اعلام نتیجه تقلب‌های سیستماتیک بدون رسیدگی به مطالبات برحق تیم امنیت‌ و عدالت و دیگر تیم‌های عدالت‌طلب انتخاباتی از جانب کمیسیون انتخابات، کودتایی علیه دموکراسی و روندهای مردم‌سالای بوده است.

nabil

دسته انتخاباتی امنیت عدالت تاکید کرده که “نتیجه بر آمده از دل تقلب، به هیچ‌وجه برای ما و ملت افغانستان قابل قبول نبوده ‌و امری‌ است بحران‌ساز.”

تیم امنیت ‌و عدالت ادامه داده است که کمیسیون انتخابات و تیم دولت ساز  بی طرفی خود را رعایت نکرده و تیم دولت‌ساز با استفاده سوء از امکانات دولتی و مداخله آشکار در امور کمیسیون انتخابات، این روند ملی را از مدار قانونی منحرف و به طرف بحران سوق داده است.

این دسته انتخاباتی خاطرنشان کرده که کمیسیون انتخابات اعتبار خود را از دست داده و کمیسیون شکایات انتخاباتی ‌را در یک آزمون خطیر قرار داده است.

تیم امنیت و عدالت ابراز امیدواری کرده است که “کمیسیون شکایات انتخاباتی با کمال بی‌طرفی آرای سفید را از سیاه جدا ساخته و عاملین اصلی و ذینفع تقلبات سازمان‌یافته انتخاباتی را از لیست نامزدان حذف کرده و جهت مواخذه به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کند.”

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *