دسته‌های انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی به ریاست عبدالله عبدالله، صلح و عدالت اسلامی به ریاست گلبدین حکمتیار و امنیت و عدالت به ریاست رحمت‌الله نبیل، در یک عریضه مشترک از دادستانی کل خواستند مانع ادامه کار محمد حنیف دانش‌یار، کمیشنر کمیسیون انتخابات شود.

این دسته‌های انتخاباتی امروز چهارشنبه(27قوس) در یک نشست خبری مشترک، کار حنیف دانش‌یار، کمیشنر کمیسیون انتخابات را خلاف قانون دانسته، خواهان پی‌گرد قانونی آن شدند.

hanif daneshyar

در اعلامیه مشترک این دسته‌های انتخاباتی آمده است: “از آجایی‌که تذویر اسناد هویتی؛ تذکره تابعیت و پاسپورت محمد حنیف دانش‌یار، یکی از اعضای کمیسیون انتخابات از طریق رسانه‌ها نشر گردید، براساس این اسناد جعلی، شخص موصوف سن ۳۵ سالگی را تکمیل نکرده و با ترتیب اسناد تذویری به حیث عضو کمیسیون انتخابات برگزیده شده‌ است.”

آنان عضویت دانش‌یار را خلاف قانون انتخابات و متن تحلیف خوانده، از دادستانی کل خواسته‌اند که از ادامه کار محمد حنیف دانش‌یار، جلوگیری، و او را مورد پی‌گرد عدلی قرار دهد.

این در حالی است که بر بنیاد یک گزارش تحقیقی روزنامه اطلاعات روز، محمد حنیف دانش‌یار، در اسنادی چون پاسپورت و کارت هویت اش جعل کرده و هنگامی که به کمیسیون مستقل انتخابات معرفی شده ‌است، ۳۳ ساله بوده است؛ در حالی که کمیشنران کمیسیون انتخابات باید سن 35 سالگی را تکمیل کرده باشند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *