حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید، انتخابات 6 میزان نسبت به انتخابات گذشته افغانستان، بهترین انتخابات در تاریخ کشور بوده است.

نورستانی امروز یک‎شنبه(17قوس) در نشستی عمومی به‌ منظور پاسخ‌دهی به نگرانی شماری از تیم‌های انتخاباتی گفت، در زمان و نحوه جمع بندی و بازشماری آرا سوءتفاهم هایی برای شماری از دسته های انتخاباتی ایجاد شده است.

او افزود، روند انتقال مواد حساس از ولایت ها و ولسوالی به مرکز، مشکلات تخنیکی برای انتقال داده به سرور مرکزی، ایجاد راه حل بدیل، اعتراضات ناظران دسته های انتخاباتی و بسته ماندن گدام ها بر اعلان نتایج انتخابات تاثیرگذار بوده است.

election

رییس کمیسیون مستقل انتخابات ادامه داد که فرآیند تفتیش و بازشماری آرا در 27 لایت تکمیل شده و بنا به اعتراضات دسته های انتخاباتی، در هفت ولایت در حدود یک هزار و 379 محل که حدود 587 محل آن از کمیسیون شکایات ارسال شده است، تاکنون از تفتیش بازمانده است.

وی همچنان از کاندیدان و نهادها و رهبران سیاسی خواست در روند انتخابات همکاری کنند.

 به گفته نورستانی، کمیسیون انتخابات بی طرفی خود را حفظ کرده است، با استقلالیت امور را به پیش می برد و زیر فشار هیچ کسی قرار ندارد.

این نشست در حالی برگزار شده است که کمیسیون انتخابات با شماری از تیم‌های انتخاباتی بر سر چگونگی اعتبار بخشیدن و یا ابطال 300 هزار رای دچار اختلاف شده‌ است. این نشست با حضور رسانه ها، نهادهای حامی انتخابات، ناظران بین المللی و ناظران دسته های انتخاباتی برگزار شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *