حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید، بدون بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری در 7 ولایت باقی مانده، این کمیسیون قادر به اعلان نتیجه ابتدایی انتخابات نیست.

خانم نورستانی امروز پنج شنبه(14قوس) در مراسم گرامی داشت از روز مبارزه با خشونت علیه زنان در کمیسیون انتخابات گفت: در انتخابات ریاست جمهوری 6 میزان، 32.4 درصد زنان اشتراک کرده اند.

او افزود، روند بازشماری در 27 ولایت نهایی شده و آماده اعلان است، اما روند بازشماری در هفت ولایت دیگر در گرو دسته های انتخاباتی قرار داشته و متوقف است و کمیسیون قادر به اعلان نتیجه ابتدایی انتخابات نیست.

noorstani

نورستانی برای چندمین بار از تکت های انتخاباتی و سیاسیون کشور خواست این کمیسیون را در  روند بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری هفت ولایت باقی مانده کمک کنند تا زمینه برای اعلان نتایج ابتدایی فراهم شود.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات خاطرنشان کرد: “ما با بزرگان و کسانی که ادعای رهبری دارند و ما برای آنان احترام داریم،  به عنوان یک زن افغان، نه به عنوان رییس کمیسیون انتخابات، تلفونی هم صحبت می کنم و از آنان می خواهیم ما را در روند بازشماری همکاری کنند تا روند بازشماری آرا در ولایت های باقی مانده انجام شود.”

وی تاکید کرد: “یک بار دیگر تکرار می کنم رای بایومتریک خط سرخ ماست”.

این در حالی است که سران تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی، امنیت و عدالت و صلح و عدالت اسلامی روز گذشته با نشر یک اعلامیه مشترک، تعهد کرده اند که در برابر تقلب انتخاباتی به صورت مشترک ایستادگی کنند و اگر کمیسیون انتخابات به مسیر احکام قانون، لوایح و طرزالعمل‌های انتخاباتی برنگردد، هر نوع تلاش در جهت حاکم ساختن حکومت برآمده از تقلب را ناکام ساخته و برای برگرداندن اراده واقعی مردم، تصمیم تعیین کننده اتخاذ می‌کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *