محمد انور اسحاق زی، والی لوگر در دیدار با سرپرست وزارت معارف می گوید، گزارش سوء استفاده جنسی از کودکان اهانت به خانواده معارف و مردم لوگر است.

وزارت معارف امروز شنبه(25عقرب) در یک خبرنامه گفته است که میرویس بلخی با محمد انور اسحاق زی والی، نمایندگان مردم در مجلس نمایندگان و مجلس سنا، رییس شورای ولایتی و دیگر مقامات ارشد ولایت لوگر به هدف بررسی و روشن ساختن ابعاد گزارش نشر شده در رابطه با ادعای سوءاستفاده جنسی از شاگردان مکاتب این ولایت گفتگو کرده است.

در این دیدار بلخی از توظیف هیاتی باصلاحیت برای روشن ساختن ابعاد مختلف این موضوع خبرداده و افزوده است که این هیات صبح امروز به مرکز ولایت لوگر رسیده است.

logar

وی تاکید کرده که “از این حیث که مراکز آموزشی و معارف محل تعلیم و تربیه اطفال افغانستان است، لذا ما بر عملکرد تمامی کارکنان این وزارت به شمول آموزگاران و کارکنان اداری نظارت جدی داریم.”

والی لوگر نیز در این جلسه افزوده است که این گزارش نه تنها که حقیقت ندارد، بلکه اهانت به خانواده معارف و مردم لوگر است.

اسحاق زی تاکید کرده که هیات باصلاحیتی در سطح ولایت لوگر از نهادهای امنیتی، عدلی و قضایی نیز تشکیل شده و مقامات ارشد این ولایت به طور جدی تمامی ابعاد این موضوع را بررسی و تعقیب می کنند.

این در حالی است که روزنامه گاردین در گزارشی نوشته است که بیش از 500 کودک دانش آموز در ولایت لوگر مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند.