سفیر امریکا در کابل می گوید که این کشور از تصمیم رییس‌جمهور غنی مبنی بر آزادی سه زندانی طالبان برای مبادله‌ با دو استاد دانشگاه امریکایی استقبال و از آن حمایت می‌کند.

جان بس امروز سه‌شنبه(21عقرب) به رسانه ها گفته است که “این واپسین گام در یک رشته گام‌های شجاعانه از سوی رییس جمهور غنی و حکومت افغانستان، برای پاسخ دادن به خواست اکثریت مردم افغانستان، برای صلح است.”

او ابراز امیدواری کرده که گروه طالبان به این حرکت انسان دوستانه با رهایی زندانیان، به ویژه زندانیان نیروهای امنیتی افغانستان و گروگانان خارجی پاسخ دهد.

John bass

سفیر امریکا در کابل تاکید کرده است که بدون توجه به چگونگی پاسخ طالبان، ایالات متحده به حمایت خود از حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان در دفاع از مردم این کشور ادامه خواهد داد.

این در حالی است که رییس جمهور غنی امروز اعلان کرد که انس حقانی، مالی خان و عبدالرشید عمری، را در بدل ازادی دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان به گونه مشروط آزاد می کند.

گرچند اشرف غنی در مورد این که این زندانیان کلیدی و مهم طالبان با پیش شرط هایی آزاد می شود، چیزی نگفت.

انس حقانی، فرزند جلال‌الدین حقانی، بنیان‌گذار شبکه‌ حقانی در سال ۱۳۹۳ توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شد، اما ریاست امنیت ملی تاکنون در مورد مکان بازداشت او چیزی نگفته است.