دسته انتخاباتی دولت‌ساز در انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید که تاخیر در اعلان نتایج ابتدایى برای مردم نگران کننده است و کمیسیون مستقل انتخابات در این زمینه وضاحت بیشتر بدهد.

کمیته سیاسی ستاد انتخاباتى دولت ساز امروز پنج‌شنبه(9عقرب) در یک اعلامیه، ضمن محکوم کردن اهانت به ‌شخصیت‌های سیاسی، جهادی و ملی گفته است، کسانی که از آدرس دسته انتخاباتى دولت ساز تحت عنوان سخنگو به شخصیت‌های جهادی و ملی توهین کرده، سخن شخصی خودش بوده و موقف و نظر دولت ساز نیست.

daudzai

در این اعلامیه آمده است که تیم دولت ساز دیدگاه خود را در مطابقت به قانون اساسی، سایر قوانین نافذ، طرزالعمل داخلی کمیسیون و فیصله کمیشنران کمیسیون انتخابات در ۶ میزان، در مورد آرای غیر بایومتریک که استیکر دارد و در دیتابس کمیسیون مستقل انتخابات ثبت شده، بعدا اعلان می‌کند.

در اعلامیه تیم دولت‌ساز از جامعه جهانی و تمویل‌کننده‌هاى مالی انتخابات ریاست جمهوری خواسته شده که استقلالیت کمیسیون انتخابات و آرای مردم افغانستان را محترم شمرده و به هیچ عنوان در روند انتخابات مداخله نکنند.

این تیم همچنان از کمیسیون‌های انتخابات خواسته است استقلالیت و اعتبارش را حفظ کنند و زیر فشار خارجی‌ها، قدرت‌مندان و قانون‌گریزان داخلی قرار نگیرند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *