وزارت دفاع می گوید، قاری برهان یکی از فرماندهان خطرناک و کلیدی شبکه حقانی با چند تن از همکاران عرب و پاکستانی اش در ولایت لوگر کشته شده اند.

وزارت دفاع شب گذشته(جمعه، 3عقرب) با نشر یک بیانیه گفته است که روز گذشته قاری برهان یکی از فرماندهان خطرناک و کلیدی شبکه حقانی در یک حمله هوایی در روستای زرغون شهر ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر، با چند تن از همکاران عرب و پاکستانی اش کشته شده اند.

در بیانیه وزارت دفاع آمده است که قاری برهان،  رهبرى یکى از شبکه هاى خطرناک تروریستى را به عهده داشت که بیشترین حملات تروریستی بزرگ و‌ مرگبار را در شهر کابل علیه مردم طرح ریزی و انجام می داد.

haqqani

وزارت دفاع خاطرنشان کرده است، این فرمانده شبکه حقانی در حمله انتحاری چهارراهی‌ صدارت مقابل شفاخانه جمهوریت در سال ۱۳۹۶ خورشیدی که در آن ۱۰۳ تن کشته و ۲۳۵ تن دیگر زخمی شدند، حمله ‌بر یک بلند منزل در چهاراهی عبدالحق‌ در سال ۱۳۹۰، حمله موتر بابری بمب گذاری شده در شاه شهید کابل در سال ۱۳۹۴ که ۴۰۰ زخمی برجای گذاشته بود، حمله بر شهرک البرز و ده ها حمله بزرگ و مرگبار تروریستی دیگر را که صدها کشته و زخمی برجای گذاشته، دست داشته است.

به گفته این وزارت، این فرمانده شبکه حقانی مسوول کمیسیون نظامی طالبان در لوگر و فرد قابل اعتماد شبکه حقانی بود که با شبکه القاعده نیط در انجام فعالیت های تروریستی و نقل و انتقال افراد انتحاری در غزنی و لوگر همکاری می کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *