اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی در دیدار با تیم متخصصان انتخاباتی اتحادیه اروپا می گویند که قرار است یک هزار و 844  محل رای دهی در ۱۷ ولایت تا چند روز آینده در هماهنگی با کمیسیون مستقل انتخابات و با حضور ناظرین نهادهای مربوط و نامزدان ریاست جمهوری، بازشماری شود.

زهره بیان شینواری، رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی امروز پنجشنبه(2عقرب) در این دیدار گفته است که پس از پایان روند رسیدگی به شکایات روز انتخابات در دفاتر ولایتی، کمیسیون شکایات اکنون در مرحله رسیدگی به شکایات ۱۸۹ قضیه استینافی قرار دارد که مطابق قانون فیصله های کمیسیون شکایات در این موارد تا ۱۰ روز دیگر نیز تکمیل می شود.

محمد قاسم الیاسی، منشی و سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در این دیدار افزوده است که قرار است یک هزار و 844  محل رای دهی در ۱۷ ولایت تا چند روز آینده در هماهنگی با کمیسیون مستقل انتخابات و با حضور ناظرین نهادهای مربوط و نامزدان ریاست جمهوری، بازشماری شود.

ICC

الیاسی خاطرنشان کرده است که مطابق قانون انتخابات، کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، پس از اعلان نتایج ابتدایی، ۳۷ روز فرصت دارد تا به شکایات مرحله نتایج ابتدایی نیز رسیدگی نماید.

از سویی هم قطب الدین رویدار در این دیدار تاکید کرده که شرکت درملوک ماموریت دارد که تمام آرای غیرمعیاری را از سرور مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات تصفیه نماید.

فلیب دی بارد به نمایندگی از این گروه متخصص انتخاباتی اتحادیه اروپا نیز از تلاش های کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در جهت تامین عدالت انتخاباتی در افغانستان قدردانی کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *