سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که در عملیات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی در قندز، 56 شورشی طالب کشته شده‌اند.

نصرت رحیمی امروز شنبه(9سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت: “شب گذشته گروه طالبان از سه استقامت بالای شهر قندز حمله کرد”.

او افزود، نیروهای خاص پولیس و نیروهای هوایی به قندز اعزام شده و ارقام تلفاتی که تاکنون به وزارت داخله رسیده، 56  شورشی طالب کشته شده که نهایی نیست.

سخنگوی وزارت داخله خاطرنشان کرد: “هنوز ارقام تلفات نیروهای امنیتی مشخص نشده، فعلا وضعیت در شهر قندز قناعت‌بخش است، طالبان از ساحه متواری شده و نیروهای امنیتی توانسته وضعیت را به گونه نرمال حفظ کنند”.

photo_2019-08-31_16-38-23

او تاکید کرد که گروه طالبان در دو نقطه شهر که شمال، شرق و شمال غرب است، حضور دارد و تلاش‌ها جریان دارد تا این ساحات نیز پاکسازی شود.

به گفته رحیمی، شفاخانه دولتی شهر در دست نیروهای امنیتی قرار دارد.

در همین حال امرالدین ولی، عضو شورای ولایتی قندز به خبرنامه گفت: “شهر کاملا مسدود است و وضعیت هم فعلا جنگی است. یک طرف شهر شورشیان طالب مستقر هستند و در یک طرف دیگر، نیروهای دولتی در حالت دفاع قرار دارند. مردم در خانه‌ها گیر مانده و آب و برق نیز قطع شده است.”

ولی افزود: “ما با مسولین شفاخانه‌ها در تماس بودیم، آمار دقیق نیست، در حدود 40 الی 50 تن کشته و زخمی از غیرنظامیان در شفاخانه دولتی است و 10 الی 12 تن دیگر در کلینیک‌ها و شفاخانه‌های ملکی اند.”

این عضو شورای ولایتی در مورد تلفات نیروهای دولتی در این درگیری خاطرنشان ساخت که آمار تلفات هنوز دقیق نیست، اما آمر حوزه سوم پولیس شهر قندز و فرمانده تولی شاهراه نیز زخمی اند.

او تاکید کرد، شفاخانه دولتی شهر قندز در اختیار گروه طالبان قرار دارد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *