اتحادیه اروپا در افغانستان می گوید، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تنها انتخاب زعیم نه، بلکه دفاع و حراست از مشروعیت و ارزش هاست.

photo_2019-08-15_15-26-15

نمایندگی اتحادیه اروپا در افغانستان امروز پنج شنبه(24 اسد) در توییتی نوشته است: “انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۹ در افغانستان تنها انتخاب یک نامزد برای زعامت نه، بلکه دفاع و حراست از مشروعیت و ارزش هاست.”

این در حالی است که انگلستان اعلام کرده که اداره توسعه بین المللی این کشور مبلغ 8 میلیون پوند را به برنامه حمایت از انتخابات ملل متحد، که مسوولیت فراهم آوری حمایت های تخنیکی به نهادهای مستقل انتخاباتی افغانستان را دارد، فراهم می نماید.

در همین حال عبدالعزیز ابراهیمی، یکی از سخنگویان کمیسیون مستقل انتخابات به خبرنامه گفت، این کمیسیون تا حالا نظر به تقویم از قبل اعلام شده انتخابات پیش می رود.

ابراهیمی تاکید کرد،  کمیسیون مستقل انتخابات متعهد است که انتخابات به تاریخ 6 میزان برگزار شود و این کمیسیون برای برگزاری انتخابات آمادگی های لازم را دارد.

او همچنان خاطرنشان ساخت که اداره احصاییه و معلومات، 27 هزار تذکره جعلی را شناسایی کرده و نیز  فهرست رای دهندگان را از لحاظ املایی اصلاح کرده است.

این در حالی است که این دور از انتخابات ریاست جمهوری، کارزارهای انتخاباتی پس از گذشت چندین روز همچنان سرد دنبال می شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *