هیات معاونت ملل متحد در افغانستان “یوناما” از تمام جناح های درگیر در جنگ افغانستان خواسته برای احترام به روز های عید، تحمل و بردباری و حسن نیت نشان دهند و از خشونت خودداری کنند.

تدامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان امروز شنبه(19 اسد) در پیامی به مناسبت فرارسیدن عید قربان، اظهار امیدواری کرده است که خانواده های افغانستان در سراسر کشور بتوانند با هم عید را در فضای عاری از ترس و خشونت تجلیل کنند.

او همچنان از طرف های درگیر در جنگ خواسته است که در ایام عید حسن نیت نشان دهند و از خشونت خودداری کنند. به گفته یاماموتو، روحیه همبستگی که در ماهیت عید سعید قربان نهفته است، در آینده نیز ادامه یابد و سبب موفقیت پروسه جاری صلح گردد.

UN

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان تاکید کرده است که این سازمان به عنوان یک همکار و حامی متعهد در تلاش های افغانستان برای دستیابی به ثبات، رفاه و صلح پایدار باقی می ماند.

سازمان ملل متحد در حالی از طرف های درگیر جنگ خواسته است که از خشونت ها در روزهای عید خودداری کنند که رهبر گروه طالبان نیز در یک پیام عیدی، از هواداران خود خواسته در روز های عید به مردم ملکی آسیب نرسانند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *