سخنگوی ریاست جمهوری در واکنش به حمله موتر بمب صبح امروز چهارشنبه(16 اسد) بر حوزه ششم امنیتی پولیس در شهر کابل، می‌گوید که نیروهای امنیتی از نظام جمهوری و مردم دفاع می‌کنند، اما طالبان مانع اصلی صلح هستند و تنها به خشونت باور دارند، نه صلح، زیرا آن‌ها یک گروه فتنه‌انگیز اند.

photo_2019-08-07_16-48-43

صدیق صدیقی امروز چهارشنبه(16 اسد) در نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌ها ی حکومت در کابل گفت: “مراسم فاتحه‌خوانی شمار زیادی از والیان نام‌نهاد گروه طالبان که کشته شده‌اند، در پاکستان و نقاط مختلف خیبرپشتون‌خواه برگزار می‌شود”.

او افزود، دست این گروه هنوز هم به خون مردم بی‌گناه سرخ است، در حالی که رهبران‌شان در بیرون از کشور با افراد مختلف وارد گفتگوهای صلح شده‌اند.

صدیقی تاکید کرد: “باور کامل به ظرفیت‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور وجود دارد و از هر 10 حمله، 7 حمله شورشیان دفع می‌شود و نیروهای امنیتی در هر گوشه از میلیون‌‌ها افغان حفاظت می‌کنند”.

سخنگوی رییس‌جمهور خاطرنشان ساخت، با توجه به ظرفیتی که در نیروهای امنیتی و دفاعی ایجاد شده، طالبان و حامیان‌شان نمی‌توانند تهدیدی را برای نظام جمهوری افغانستان خلق کنند و این گروه جز پایان جنگ راه دیگری ندارد و مجبور است در برابر خواست مردم تسلیم شود، ورنه جز نابودی چیز دیگری در انتظارشان نیست.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *