به دنبال این‌که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان از پیشرفت‌های عالی در هشتمین دور مذاکرات خود با نمایندگان طالبان خبر داده، طالبان نیز تأیید می‌کند در این دور از گفتگوها، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آمده است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به سلام‌وطندار گفته است: “در دور هشتم گفتگوهای صلح میان نمایند‌گان آمریکا و طالبان پیش‌رفت‌های قابل ملاحظه‌ای به دست آمده‌است”.

taliban 8

شاهین افزوده است، با آن‌که زلمی خلیلزاد به هند رفته است، اما گفتگوهای صلح میان هیأت طالبان و نمایند‌گان آمریکا امروز سه‌شنبه(15 اسد) نیز جریان داشته و ممکن است توافق‌نامه صلح به‌زودی امضا شود.

به گفته او، توافق‌نامه صلح با حضور نمایند‌گان شماری از کشورهای همسایه، سازمان ملل، نمایند‌گان روسیه و چین امضا خواهد شد.

این در حالی است که صبح امروز سه‌شنبه(15 اسد) زلمی خلیلزاد در توییتی از پیشرفت‌های خوب به میان آمده در مذاکرات با طالبان و اتمام دور هشتم مذاکرات صلح در قطر خبر داد.

وی در توییت خود نوشت: “ما پیشرفت‌های خوبی در هفته گذشته در کابل داشتیم. چند روز گذشته که در دوحه بودم، روی مسایل باقی‌مانده درباره یک توافقنامه بالقوه با طالبان تمرکز کردم که زمینه خروج مشروط نیروهای آمریکایی را فراهم می‌کند. ما پیشرفت عالی داشته‌ایم.”

خلیلزاد که در یک برای ملاقات از قبل تعیین شده در رابطه به روند صلح افغانستان به هندوستان سفر کرده، خاطرنشان کرده که تیم‌اش به مذاکرات با طالبان در مورد جزئیات فنی و نیز مراحل و سازوکارهای لازم برای اجرای موفقیت‌آمیز توافق‌نامه صلح ادامه خواهند داد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *