مقام‌های محلی از کشته شدن 3 پولیس مرزی و زخمی شدن 5 تن دیگر آن‌ها در یک حمله طالبان در ولایت تخار خبر داده‌اند.

Taliban

جواد هجری، سخنگوی والی تخار امروز یک‌شنبه(13 اسد) با بیان این خبر به خبرنامه گفت: “حوالی ساعت 12 شب گذشته شورشیان طالب بالای یک پاسگاه نیروهای مرزی در منطقه سمتی هم سرحد با تاجیکستان در ولسوالی چاه آب ولایت تخار حمله کردند که در نتیجه آن، 3 نیروی مرزی کشته و 5 تن دیگر آن‌ها زخمی شده‌اند”.

هجری افزود، در این درگیری به شورشیان طالب نیز تلفاتی وارد شده، اما شمار دقیق آن معلوم نیست.

به گفته سخنگوی والی تخار، منطقه سمتی هم‌سرحد با تاجیکستان است و وجود قاچاقبران مواد مخدر، این منطقه را دست‌خوش ناامنی ساخته است که شورشیان طالب نیز به خاطر به دست گرفتن تجارت این مواد بر این منطقه تمرکز زیاد دارند.

وی در مورد وضعیت امنیتی ولسوالی اشکمش این ولایت نیز گفت: “حمله طالبان به عقب زده شده، نیروهای کمکی و هوایی در ساحه وجود دارد که در آخرین درگیری در این ولسوالی، به شمول ملا جانو، یک فرمانده طالبان، 37 شورشی این گروه کشته شدند”.

هجری خاطرنشان ساخت که شورشیان طالب از اکثر مناطق ولسوالی اشکمش عقب زده شده و اگر وزارت دفاع و داخله توجه لازم را داشته باشد، در یک هفته ولسوالی اشکمش از وجود شورشیان پاکسازی می‌شود.

این در حالی است که روز گذشته گروه طالبان با نشر ویدیویی ادعا کرده بودند که جز فرماندهی پولیس و ساختمان ولسوالی اشکمش ولایت تخار، تمام ساحات این ولسوالی را به کنترول خود درآورده و نیروهای پولیس را در مقر فرماندهی پولیس این ولسوالی، محاصره کرده‌اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *