نشست وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو در حالی در بروکسل آغاز گردیده که محور بحث این نشست را مساله افغانستان و چگونگی روند صلح با طالبان تشکیل می‌دهد.

photo_2019-06-25_17-05-02

نشست وزیران دفاع ناتو امروز چهارشنبه(5سرطان) در بروکسل آغاز شد و اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز در آن حضور دارد.

قرار است در این نشست در کنار مسایل دیگر، اعضای ناتو در مورد حمایت از نظامیان افغانستان، مشوره‌دهی و تجهیز این نیروها و همچنان روند صلح گفت‌وگو کنند.

ینس ستولتنبرگ، دبیرکل ناتو در مراسم افتتاح این نشست گفته است که ناتو و متحدین آن از روند صلح افغانستان حمایت می‌کند و نیز به حمایت از نیروهای امنیتی کشور ادامه می‌دهد.

وی هم‌چنان تاکید کرده که برای پایان جنگ در افغانستان باید راه‌حل سیاسی دنبال شود و جنگ راه‌حل برای رسیدن به صلح نیست.

دبیرکل ناتو در مورد صلح افغانستان گفته که این پیمان و نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان با هم در مشورت می‌باشند.

این در حالی است که قرار است در این نشست روی مسایل مربوط به روابط کشورهای عضو ناتو با روسیه نیز گفت‌وگو شود. گرچند مساله ایران شامل آجندای این نشست نیست، اما آقای ستولتنبرگ ابراز امیداوری کرد که در مورد این مسله نیز صحبت شود.

قرار است در حاشیه این نشست، اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع کشور با وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در مورد وضعیت افغانستان نشست‌های دوجانبه نیز داشته باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *