نتایج یک پژوهش در ولایت غور نشان می‌دهد بیش از 50 درصد دختران در این ولایت به ازدواج‌های زیر سن تن می‌دهند، به خون‌ بها داده می‌شوند و یا در بدل گاو و گوسفند به فروش می‌رسند.

photo_2019-06-13_16-31-45

در نتایج پژوهش “نهاد اجتماعی و انکشاف ملی جوانان افغانستان” که اخیرا منتشر شده، آمده است که بیش از 60 درصد دختران در غور به علت‌های ناامنی، مشکلات و سنت‌های بد حاکم در جامعه، از حق آموزش محروم‌اند.

محمدحسن حکیمی، مسئول نهاد اجتماعی و انکشاف ملی جوانان افغانستان در ولایت غور گفته است که 95 درصد زنان در این ولایت به عدالت اجتماعی دسترسی ندارند، بیش از 50 درصد دختران به ازدواج‌های زیر سن تن می‌دهند، به خون‌ بها داده می‌شوند و یا در بدل گاو و گوسفند به فروش می‌رسند.

غلام‌ناصر خاضع، والی غور نیز وضعیت معارف به ویژه مکتب‌های عالی دخترانه را در این ولایت اسفبار خوانده، مسئولان ریاست معارف و ادارۀ مکتب‌های این ولایت را در برابر آموزش و پرورش دختران به بی‌توجهی متهم کرده است.

والی غور در جلسه کمیته منع خشونت علیه زنان در این ولایت گفته است: ” یگانه رسالتی که ما داریم، باید عالمانه جایگاه زن را بررسی کنیم، بر چالش‌های موجود علیه زنان ایستاد شویم، قوانین الهی و نافذه را تطبیق و عملی سازیم و اخلاص‌مندی و تعهد خود را در کاهش خشونت علیه زنان بی‌ریا پیاده کنیم”.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *