تیم انتخاباتی امنیت و عدالت به ریاست رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان می‌گوید، عمل‌کرد کمیسیون‌های انتخاباتی کنونی نشان می‌دهد که این کمیسون‌ها نه تعهد به برگزاری یک انتخابات آزاد، شفاف و عادلانه را دارند و نه هم ظرفیت آن را. به گفته وی، این کمیسیون‌ها از همین اکنون به ابزار دست رهبری حکومت وحدت ملی تبدیل شده‌اند.

nabil

تیم انتخاباتی امنیت و عدالت امروز چهارشنبه (22جوزا) با نشر یک اعلامیه گفته است، خودداری کمیسیون‌ها از تهیه لیست‌های رأی‌دهندگان با استفاده از بایومتریک یک اقدام غیرقانونی است و آن‌ها با این اقدام تنها به تقلب‌های گذشته صحه گذاشته‌اند.

در اعلامیه تیم انتخاباتی امنیت و عدالت آمده است، این تیم در برابر سیاست‌ها و تلاش‌های غیر‌قانونی ایستادگی می‌کند و قانون‌ستیزی و عدم احترام به حاکمیت قانون از سوی حکومت را یک تهدید جدی در برابر انتخابات آینده می‌دانند.

این تیم تاکید کرده که ادامه کار حکومت وحدت ملی از اول جوزا به بعد، هیچ دلیل قانونی ندارد، بلکه در تناقض با نص قانون اساسی کشور ما می‌باشد. حکومت به جای این‌که از ادامه اتخاذ اقدام‌های خلاف قانون اجتناب کند، بیش از پیش به کار‌ها و اجراآت غیرقانونی خود سرعت بخشیده است.

تیم انتخاباتی امنیت و عدالت اضافه کرده است که مقرری‌های اخیر حکومت از پایین‌ترین واحد‌های اداری چون ولسوال‌ها، شاروال‌ها، قوماندانان امنیه، معیینت‌های وزارت‌خانه‌ها و تعیین وزرای سرپرست، همه به منظور مهندسی انتخابات آینده به سود جناب دکتور غنی صورت می‌گیرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *