گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی می گوید که تلفات غیرنظامیان در ماه رمضان دو برابر افزایش داشته و بیشتر تلفات و جراحات به کودکان وارد شده است.

khost

این گروه امروز یک‌شنبه(12جوزا) در گزارش تازه خود با اشاره به تلفات غیرنظامیان در ۲۳ ولایت افغانستان، گفته است که در ماه می 2019، ۵۲۹ غیرنظامی در این ولایت کشته و زخمی شده‌اند که نسبت به ماه مارچ، دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.

در گزارش گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی آمده است که در یک ماه ۱۸۹ غیرنظامی در افغانستان کشته و ۳۴۰ تن دیگر زخمی شده‌اند که بیشترین تلفات و جراحات در ولایت‌های کابل، ننگرهار، هرات، غزنی و هلمند وارد شده است.

در این گزارش همچنان خاطرنشان شده که در جریان یک ماه گذشته 34 کودک کشته و 38 کودک دیگر نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش گروه دادخواهی حفاظت افراد ملکی، در ماه گذشته 14 زن کشته و 11 تن دیگر آنان نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش بیشترین تلفات غیرنظامیان در ماه گذشته ناشی از انفجار ماین‌ها، حملات انتحاری و قتل‌های هدفمند بوده که در آن 260 تن کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، بعد از این رویدادها، حملات هوایی بیشترین تلفات را از غیرنظامیان گرفته که رقم آن به ۶۸ تن می‌رسد.

این گروه همچنان از سازمان ملل متحد، کمیسیون حقوق بشر و دیگر نهادهای بشردوستانه خواسته که بر جهت‌های درگیر در جنگ فشار وارد نمایند تا میزان تلفات و جراحات افراد ملکی کاهش یابد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *