وزارت امور داخله می‌گوید که هسته گروه داعش در افغانستان از بین برده شده و تنها شمار اندکی از این گروه در ولایت کنر حضور دارد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، امروز پنج‌شنبه (۲ جوزا) در یک نشست خبری گفت که گروه داعش در میدان‌های جنگ در ولایت‌های فاریاب، جوزجان و ننگرهار شکست خورده و شمار اندکی از جنگ‌جویان مربوط به شاخه‌ی خراسان گروه داعش در ولایت کنر حضور دارد.

Untitled

رحیمی افزود در 20 روز گذشته در نتیجه 190 عملیات مشترک و خاص نیروهای امنیتی 816 نفر بشمول 24 تن از سران شورشیان کشته، 318 تن زخمی و 160 تن دیگر بازداشت شده اند.

سخنگوی وزارت داخله اضافه کرد که در بخش جرایم جنایی در 20 روز گذشته در سراسر افغانستان 534 واقعه جنایی تو سط پولیس کشف شده و 690 تن در اتباط به این بازداشت گرده است. او گفته که تنها در کابل به تعداد 248 تن مظنونین بازداشت شده و از این مجموع 18 تن شان مجرمین سازمان یافته بودند.

آقای رحیمی تاکید کرده که در 20 روز گذشته در بخش مبارزه با مواد مخدر نیز 287 عملیات انجام شده که در نتیجه 323 تن از قاچاقبران مواد مخدر بازداشت گردیده و 54 لابراتوار و دو ذخیره گا مواد مخدر در ولایت فراه نیز منهدم شده است.

وزارت داخله در حالی از کاهش داعش در افغانستان سخن می گوید که این هفته، رییس سازمان استخباراتی روسیه از حضور 5 هزار جنگجوی این گروه در ولایت های شمالی افغانستان خبر داده بود.