رئیس اجرایی حکومت افغانستان می‌گوید که حکومت این کشور و جریان‌های سیاسی در دفاع از نظام سیاسی افغانستان، مسوولیت مشترک دارند.

عبدالله عبدالله که امروز دوشنبه(20 حوت) در آخرین نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد، گفت: بخشی از تلاش‌ها روی مذاکرات بین‌الافغانی تمرکز دارد. حکومت افغانستان و جریان‌های سیاسی در دفاع از نظام مسوولیت مشترک داریم.

وی افزود: “دفاع از نظام به این معنی نیست که رییس‌جمهور و رییس اجراییه کیست؟ بلکه هدف از آن دفاع از کلیت نظام است”.

abdullah

رئیس اجرایی حکومت تاکید کرد که  اصل اسلامی و جمهوری بودن و تداول قدرت از طریق انتخابات، اصولی است که در هیچ‌جایی روی آن معامله صورت نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: “همه صلح می‌خواهند، اما در صورت نبود برخی از اصول، صلح معنی پیدا نمی‌کند و یکی از این اصول، همان اصل انتخابات و تداول قدرت از این راه است و جریان‌های سیاسی دیدگاه‌های متفاوت دارند، اما در این بخش با یکدیگر توافق داریم”.

عبدالله با بیان این‌که در دفاع از نظام و کلیت نظام هیچ اختلافی میان جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های کشور وجود ندارد، اضافه کرد که طالبان باید بداند که با تبلیغات و شیوه‌های مختلف کاری آنان آشنا بوده و این شیوه‌ها دیگر کاربرد ندارد. به این اساس طالبان باید صادقانه همکاری نماید.

او در ادامه بیان داشت که وقتی صلح برقرارگردد، طبعا نیازی به بقای نیروهای بین‌المللی در افغانستان دیده نمی‌شود، ولی همکاری‌های ما با جامعه بین‌المللی ادامه می‌یابد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *