ارتش در شمال افغانستان از کشته شدن 3 هزار و 372 هراس‌افگن به شمول 201 تن از فرماندهان کلیدی آنان در یک سال گذشته خبر می‌دهد.

دفتر مطبوعاتی قول اردوی 209 شاهین در یک خبرنامه گفته است، در سال جاری قطعات مربوط این قول اردو با مساعی سایر نیروهای امنیتی و قوای هوایی افغانستان، سنگین‌ترین تلفات را بر هسته‌های اساسی دشمن وارد کرده، و نامدارترین فرماندهان هراس‌افگنان را در ولایات شمالی از پا در آوردند.

بر اساس این خبرنامه، نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت‌های شمالی در طول سال 1397 با مساعی مشترک، جمعا در ساحه مسئولیت خود به تعداد 66 عملیات پلان شده را در 9 ولایت شمال و شمال شرق به منظور سرکوب هراس افگنان اجرا نموده که در نتیجه این عملیات‌ها، 6 هزار و 402  تن از هراس‌افگنان طالب و سایر گروه‌های هراس‌افگن کشته، زخمی، اسیر و تسلیم نیروهای امنیتی شدند.

mod 209

به گفته قول اردوی 209 شاهین، در این میان 3 هزار و 372  هراس‌افگن به شمول 201  تن از فرماندهان کلیدی هراس‌افگنان به شمول معاون والی خودخوانده، ولسوال، مسئولین کمیسیون‌های نظامی، قاضی‌ها و فرماندهان محوری هراس‌افگنان کشته شدند.

هم‌چنین به تعداد 2 هزار و 429 تن از هراس‌افگنان و اعضای گروه‌های تروریستی فعال در شمال به شمول 53 تن از فرماندهان کلیدی و محلی آنان نیز زخمی گردیدند.

این قول اردو تاکید کرده که در طول سال 97، به تعداد 173 تن از هراس افگنان در میدان‌های نبرد به دست نیروهای امنیتی اسیر گردیدند.

ارتش افغانستان در شمال اضافه کرده که طی این عملیات‌ها، به شمول افراد گروه تروریستی داعش واعضای گروه هراس‌افگن طالب، 436 جنگجو مربوط گروه‌های طالب و داعش به نیروهای امنیتی تسلیم گردیدند.

دفتر مطبوعاتی قول اردوی 209 شاهین با اشاره به تلفات نیروهای امنیتی گفته است که این تلفات در مقایسه با تلفات هراس افگنان در حد بسیار پایین قرار دارد، اما در مورد آمار دقیق تلفات نیروهای امنیتی چیزی نگفته است.