7 تن از منسوبین پولیس شاهراه شبرغان- مزارشریف به اتهام سرقت‌های مسلحانه بازداشت شدند

مسولین دادستانی کل از بازداشت 7 تن از منسوبین پولیس شاهراه شبرغان ـ مزارشریف به اتهام سرقت‌های مسلحانه و راهگیری‌ها در این شاهراه، امروز پنج‌شنبه(2 حوت) توسط نیروهای کشفی و امنیتی فرماندهی پولیس ولایت جوزجان خبر دادند.

به قول حسیب‌الله سادات، دادستان تعقیب قضایی دادستانی عسکری ولایت جوزجان، این افراد بر مبنای پلان مدیریت مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی پولیس ولایت جوزجان، در پاسگاه “عاقل گدای” در نزدیکی دریای آقچه بازداشت شدند.

او در ادامه گفته است: “اخیرا برخی از مردم از افزایش دزدی‌های مسلحانه در مسیر شاهراه شبرغان– مزارشریف شکایت داشتند.”

به گفته آقای سادات، هفت سربازی که در این پوسته بودند، گرفتار شدند و یک تن دیگر از آنان برای رخصتی به خانه‌اش رفته بود و او نیز زیر پیگرد قراردارد.

highwauy

وی علاوه کرد: “از نزد این افراد، 32 هزار افغانی پول نقد و بیست و یک سیت تلفن همراه به ‌دست آمده است.”

سادات در ادامه گفته است که این افراد به جرم شان اعتراف کرده و گفته‌اند که در چندین قضیۀ راهگیری و دزدی مسلحانه دست داشته‌اند.

در همین حال مل پاسوال فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پولیس ولایت جوزجان گفته است که این افراد شب گذشته حوالی ساعت دوازده، مسافران یک موتر سرویس را  که از کابل به سمت شبرغان در حرکت بودند، تاراج کرده اند.

جوزجانی در ادامه افزود: “ما درهمان لحظات نخست از این اتفاق اطلاع یافتیم و پس از پیگیری آن، دریافتیم که دزدان همه منسوبان پولیس پوسته عاقل گدای می‌باشند”.

به گفته او، در حال حاضر این افراد در نظارت‌خانه به سرمی‌برند و قرار است دوسیه‌شان به دادستانی فرستاده شود.

2 / اسفند 1397
#