به دنبال اعلامیه دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان(یوناما) و تأکید بر اصلاحات انتخاباتی، سفارت امریکا نیز در بیانیه‌ای بر مسلکی و غیرسیاسی عمل کردن کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان تأکید کرده است.

سفارت امریکا در یک اعلامیه با پشتیبانی از اعلامیه یوناما به خاطر اصلاحات اساسی در کمیسیون‌های انتخاباتی، گفته است که مردم افغانستان مستحق داشتن کمیسیون‌های انتخاباتی اند که از توانایی بالا برخوردار بوده و مسلکی و غیرسیاسی عمل کنند تا بتوانند اعتماد مردم را برای انتخابات آینده به دست بیاورند.

US Embassy

یوناما در یک اعلامیه از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان خواسته است که “با توجه به وجود بی‌نظمی‌های عمده و قابل اجتناب در جریان آمادگی و برگزاری انتخابات پارلمانی، اقدامات اصلاحی و ضروری را روی دست گیرند و در ماه‌های آینده بر تکمیل بسته کامل اصلاحات واقع‌بینانه و مبتنی بر اولویت‌ها توجه جدی مبذول دارند”.

یوناما در ادامه توضیح داده است که “این اصلاحات باید شامل تصحیح فهرست رأی‌دهندگان، تقسیم واضح مسئولیت‌ها میان کمیسیون مستقل انتخابات و دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات، حصول اطمینان از وجود دارالانشا با کارمندان کافی و آموزش دیده و ایجاد تغییرات مورد نیاز در تشکیلات‌شان پیش از انتخابات در جولای 2019 گردد” .

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *