در نشستی با حضور معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان و هم‌چنین سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ این کشور، اعضای جدید کمیسیون دسترسی به اطلاعات این کشور معرفی شدند.

در این نشست که صبح امروز یک‌شنبه(9 جدی) در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت برگزار شد، به گفته عبدالسبحان رووف، معاون پالیسی، نظارت وارزیابی ریاست دفتر مقام ریاست جمهوری، از میان ۱۵ تن از افراد واجد شرایط عضویت کمیسیون دسترسی به اطلاعات، عین‌الدین بهادری، زهرا موسوی، حمدالله ارباب، نجیبه مرام و فضل باری بریالی، به حیث اعضای جدید این کمیسیون تعیین شده‌اند.

afghanistan gmic

در این نشست، حسینه صافی، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت: ۵ تنی که به عنوان اعضای جدید کمیسیون دسترسی به اطلاعات معرفی شده‌اند، زمان کاری سه تن آنان ۵ سال و دو تن دیگر ۳ سال می باشد و این اعضا صرف برای یک دوره تعیین شده‌اند.

از سوی دیگر، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در سخنانی گفت: هر اداره در پرتو قانون مکلف به ارایه اطلاعات می‌باشد.

به گفته وی، صلح با مخالفان از اولویت‌های اصلی حکومت وحدت ملی می‌باشد و حکومت و مردم از هرنوع اقدام صلح‌جویانه استقبال کرده و می‌کنند.

سرور دانش تأکید کرد: دسترسی به اطلاعات بستر مبارزه با فساد را فراهم می‌کند و تمام ادارات دولتی، جامعه جهانی و سکتور خصوصی، بدون استثنا شامل اجرای احکام کمیسیون دسترسی به اطلاعات می‌باشند.

در همین حال، سید اکرام افضلی، سرپرست کمیسیون دسترسی به اطلاعات و عضو پیشین این کمیسیون خاطرنشان کرد، یکی از دست‌آوردهای کمیسیون دسترسی به اطلاعات، تدوین استراتژی دسترسی به اطلاعات در مشورت با رسانه‌ها، جامعه مدنی و نهادهای حکومتی می باشد که خود یک رهنمود و دیدگاه واضح برای فرهنگ‌سازی دسترسی به اطلاعات می‌باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *