رییس اجرایی حکومت افغانستان در کمیسیون جلوگیری از آلودگی هوا، از ضرورت استفاده از فلتر برای جلوگیری از آلودگی دود ذغال سنگ خبر داده است.

دکتور عبدالله عبدالله روز گذشته(چهارشنبه ۵ جدی) در نشست کمیسیون عالی جلوگیری از آلود‌گی هوا، گفت که فعلا سیستم فلتر برای جلوگیری از آلود‌گی دود ذغال سنگ تطبیق شود.

ce

وی افزود که کارخانه‌ها و معدن‌کاری‌ها که اجازه فعالیت ندارند، مسدود شده تا اجازه فعالیت و نیز اجازه محیط زیست را بگیرند.

اداره ملی محیط زیست در این جلسه از بررسی طرح استفاده وسایط نقلیه دولتی از گاز LPG و گاز مایع خبر داد و تاکید کرد که این کار در کاهش آلود‌گی محیط زیست مفید است.

از سوی دیگر، رییس اجرایی حکومت به شرکت برشنا و وزارت انرژی و آب هدایت داد که با وزارت‌ها هماهنگی کنند تا استفاده از انرژی قابل تجدید را در بودجه‌شان شامل سازند، زیرا این موضوع به محیط زیست کمک می‌نماید.

kabul

وی در ادامه تاکید کرده، برای کسانی‌که از ذغال سنگ تصفیه نشده استفاده می‌کنند، وقت بدهید که در این مدت یا سیستم خود را تعویض نمایند تا فلتر نصب کنند و در صورت بی‌توجهی، وزارت داخله اقدام کند.

اداره ملی محیط زیست افغانستان در مورد آلودگی هوای شهر کابل گفته است که مشکلات محیط زیستی وجود دارد؛ اما آمار و گزارش‌های نشر شده از آدرس‌های نامعلوم درباره آلود‌گی هوای این شهر مبنای علمی ندارد.

این در حالی است که به تازگی یک نهاد علمی در امریکا، کابل را به عنوان آلوده‌ترین شهر جهان معرفی کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *