نمایندگی سازمان ملل در افغانستان حمله تروریستی شب گذشته بر مراسم میلاد پیامبر اسلام(ص) در هوتل اورانوس شهر کابل را محکوم کرده و خواستار به عدالت کشانیده شدن عاملان و سازمان‌دهندگان این حمله شده است. سازمان ملل بار دیگر بر حفاظت از جان غیرنظامیان توسط طرف‌های درگیر جنگ افغانستان تأکید کرده است.

در یک پیام تدامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان آمده که به نمایندگی از ملل متحد در افغانستان، حمله شام گذشته را که در آن شمار زیادی غیرنظامیان کشته و زخمی شدند، به صراحت محکوم می‌کند.

un

در ادامه این پیام آمده است: “حقایق پیرامون این رویداد روشن است. این انفجار شام گذشته در مراسمی رخ داد که رهبران مذهبی به صورت مسالمت‌آمیز گردهم آمده بودند تا از روزی با اهمیت ویژه تجلیل به عمل آورند. تاکید می‌کنم که انجام این‌گونه حملات تحت هیچ شرایطی قابل توجیه نمی‌باشد”.

وی تأکید کرده است: “حمله شام گذشته در کابل چیزی کمتر از قساوت نیست، و کسانی که این حمله را سازماندهی و عملی کرده‌اند، باید به عدالت کشانیده شوند و پاسخ‌گو قرار گیرند”.

در این پیام، سازمان ملل متحد اعلام کرده که همبستگی‌اش را با مردم افغانستان ادامه می‌دهد و به روند صلح به رهبری افغان‌ها متعهد باقی می‌ماند تا این روند منتج به پایان جنگ شده و افغانستان را قادر به اختصاص منابع بیشتر برای حفاظت از شهروندانش در برابر چنین خشونت‌ها سازد.

آقای یاماموتو افزوده که بر اساس قانون بشردوستانه بین‌المللی، تمام طرف‌های درگیر مکلف اند تا در هر زمانی از افراد ملکی حفاظت نمایند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *