مجلس نمایندگان افغانستان به کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی این کشور چهار روز فرصت داد تا در روشنایی قانون اساسی، پرونده‌های 35 نامزد پارلمانی حذف‌شده از لیست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی را بررسی نماید.

مسوولین کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی افغانستان که امروز شنبه (24 سنبله) پیرامون موضوع 35 نامزد حذف شده از لیست انتخابات پارلمانی به مجلس خواسته شده بودند، گفتند، آن‌ها به چهار نهاد حکومتی مثل وزارت دفاع ملی، امورداخله، ریاست امنیت ملی و اداره دادستانی مکتوب فرستاده‌اند تا اتهام نامزدان حذف‌شده را بررسی کنند.

parliament

اما شماری از نمایندگان بر این تصمیم کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی اعراض کرده و افزودند، روشن شدن اتهام‌ها نباید به حکومت واگذار شود.

محمد عارف رحمانی، نماینده ولایت غزنی در مجلس گفت: “ما خود نباید ادامه‌دهنده‌ی نقص قانون اساسی باشیم”؛ از این‌رو وی به مجلس پیشنهاد داد که کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی افغانستان باید موضوع را در روشنایی قانون اساسی بررسی کند.

سپس عبدالرئوف ابراهیمی، رییس مجلس افغانستان به کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دستور داد بر اساس قانون اساسی، چهار روز فرصت دارد که اتهام 35 نامزد پارلمانی حذف‌شده از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی را بررسی نماید و به مجلس ارایه کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *