پس از انتشار اسنادی در مورد بازنشستگی 8 سفیر و 16 کارمند وزارت امورخارجه افغانستان در رسانه‌ها، این وزارت امروز دوشنبه(19 سنبله)، با انتشار بیانیه‌ای، رسما این موضوع را تأیید کرد.

در یک بیانیه وزارت امورخارجه افغانستان که امروز منتشر شده، آمده است: “بنابر پیشنهاد وزارت امور خارجه و منظوری جلالتمآب رئیس جمهور؛ (۸) تن از سفرای جمهوری اسلامی افغانستان مقیم در کشورهای کویت، قطر، ایران، روسیه، ترکیه، یونان، جرمنی، اسپانیا و جنرال قونسل افغانستان در شهر پشاور، طبق قانون به تقاعد سوق داده شدند”.

ministry of forign affairs

بر اساس این بیانیه، طبق پیشنهاد جداگانه وزارت امورخارجه و منظوری رئیس‌جمهور، ۱۶ تن از کارمندان این وزارت نیز به دلیل تکمیل دوره خدمت، طبق قانون بازنشسته شدند.

این وزارت خاطرنشان کرده که جهت آوردن اصلاحات و سپردن کار به افراد شایسته و توانا، طبق قانون خدمات دیپلوماتیک و قونسلی و حکم رئیس جمهور افغانستان، آن کارمندان وزارت امورخارجه که سن ۴۵ سالگی را تکمیل نموده و سند بکلوریا دارند، در هماهنگی با کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، جهت ادامه کار به سایر نهادهای دولتی تبدیل می‌گردند.

وزارت امورخارجه افغانستان تأکید کرده که در هماهنگی با نهادهای ذیربط و مسوول دولتی، با استخدام افراد مسلکی، تحصیل‌کرده و شایسته، متعهد است دستگاه دیپلوماسی کشور را تقویت نماید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *