ریاست جمهوری افغانستان با صدور فرمانی، ریاست عمومی امتحانات وزارت تحصیلات عالی را از ساختار تشکیلاتی این وزارت جدا، و به عنوان اداره ملی امتحانات معرفی کرده است.

در این فرمان که به تاریخ 22 ماه اسد توسط محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در مورد ایجاد اداره ملی امتحانات

امضا شده، آمده است: «به تأسی از حکم 142 قانون اساسی کشور و به منظور بهبود، تسریع و انسجام هرچه بهتر امور مربوط به امتحانات جمعی در نهادهای تحصیلات عالی و نیمه عالی دولتی(ملکی و نظامی) و خصوصی، امتحانات استخدام کارکنان خدمات ملکی و سایر امتحانات جمعی، ریاست عمومی امتحانات از ساختار تشکیلاتی وزارت تحصیلات عالی جدا و ایجاد اداره جدید تحت عنوان اداره ملی امتحانات همزمان با ایزاد یک بست خارج رتبه برای رییس عمومی آن منظور است».

photo_2018-08-19_14-15-23

در ماده دوم این فرمان، ریاست جمهوری دستور داده تا تشکیل منظور شده سال مالی 1397 ریاست عمومی امتحانات وزارت تحصیلات عالی همراه با کارکنان آن، به اداره ملی امتحانات انتقال و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی طرح تشکیل جدید این اداره را طی مدت یک ماه نهایی و جهت منظوری به ریاست جمهوری ارائه نماید.

رهبری حکومت در فرمان ایجاد اداره ملی امتحانات از تمام ادارات ذیربط به شمول وزارت تحصیلات عالی، وزارت معارف، نهادهای امنیتی، اداره ارگان‌های محل و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی خواسته تا همانند گذشته در برگزاری امتحانات همه شمول، شفاف، عادلانه و به وقت، با این اداره همکاری نمایند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *