بریتانیا اعلام کرده که 10 میلیون پوند را برای 1.4 میلیون تن در افغانستان که با خطر خشک‌سالی مواجه هستند، کمک می‌کند.

پینی موردانت، وزیر اداره‌ی توسعه بین‌اللمللی بریتانیا گفته که بسته‌ی جدید کمک‌های کشورش شامل کمک‌های عاجل غذایی برای 1.4 میلیون تن در افغانستان است که با خطرات ناشی از خشک‌سالی مهلک مواجه اند.

خانم موردانت همچنان گفته: «‌خشک‌سالی در افغانستان با توجه به این که زندگی ۱.۴ میلیون نفر را در معرض خطر قرار داده و در چند هفته در چندین ولایت افغانستان حاصلات با نابودی مواجه خواهد شد، یک بحران در حال ظهور است. ما از کشورهای دیگر می‌خواهیم تا به این تلاش‌های بین‌المللی برای حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد جهان که در این مقطع زمانی با دشواری‌های زیاد روبه‌رو هستند، پاسخ گویند».

victims

از سویی هم، سفارت بریتانیا در کابل با نشر خبرنامه‌ای گفته که ‌بریتانیا اولین کشوری بود که حمایت‌اش را از درخواست ملل متحد برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان خشک‌سالی در افغانستان اعلام کرد.

در خبرنامه آمده که بیش 441 هزار تن در افغانستان که از اثر خشک‌سالی متأثر هستند، از کمک‌های عاجل غذایی این بسته‌ی مساعدتی از طریق توزیع آرد تقویت‌شده با مواد مغذی، روغن تقویه‌شده، حبوبات، نمک و دیگر مواد غذایی به منظور جلوگیری از موارد سوء تغذی، مستفید خواهند گردید.

این در حالی است که بر اساس ‌گزارش دفتر هماهنگی کمک‌های بشر دوستانه سازمان ‌ملل متحد، حدود ۷۰ درصد خاک افغانستان با خشک‌سالی روبرو بوده که حدود دو میلیون شهروند از آن آسیب‌پذیر هستند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *