3 مقام‌ آمریکایی که نخواسته اند نامی از آنان گرفته شود، به روزنامه‌ی نیویارک تایمز گفته که اداره‌ی دونالد ترامپ از نیروهای امنیتی افغانستان که از حمایت این کشور برخوردار اند، خواسته تا از مناطق کم جمعیت افغانستان عقب نشینی کنند.

این مقام‌ها همچنان گفته که این طرح بخشی از استراتژی جدید رئیس جمهور ترامپ است که جزییات آن هنوز اعلام نشده است.

نیویارک تایمز به نقل از این 3 مقام گزارش داده که هدف چنین اقدام، از یک سو جلوگیری از حملات در برابر نیروهای امنیتی افغانستان در مناطق آسیب پذیر این کشور و از سوی دیگر، تمرکز فعالیت این نیروها برای تامین امنیت شهرهای عمده‌ی این کشور است.

از سویی هم، در گزارش نیویارک تایمز آمده که این طرح سبب خواهد شد تا طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی مناطقی را که پیش از این در تصرف شان داشتند، زیر کنترل خود حفظ کنند و حکومت افغانستان امنیت مراکز کلان‌شهرها از جمله کابل، قندهار، قندز و جلال‌آباد را تأمین کند.

security forces

این در حالی است که سال گذشته هنگامی که رئیس جمهور ترامپ استراتژی جدید اداره اش برای کشورهای جنوب آسیا و افغانستان را اعلام کرد، گفته بود: «طالبان و گروه داعش باید بدانند که آنان هیچ جایی برای پنهان شدن ندارند و هیچ جایی فراتر از قدرت امریکا و اردوی امریکا وجود ندارد».

در همین حال، حمدالله محب، سفیر افغانستان در واشنگتن دی‌سی به نیویارک تایمز گفته که بر اساس این طرح اداره‌‎ی ترامپ، قرار نیست که نیروهای امنیتی افغانستان مناطق دورافتاده را ترک و آن‌را به طالبان واگذار کنند.

آقای محب تأکید کرده که که حکومت افغانستان در مرحله‌ی نخست در نظر دارد تا امنیت شهرها را تامین کند و سپس برای تامین امنیت مناطق دور افتاده تمرکز کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *