گزارش‌ها از ولایت میدان وردک می‌رساند که شماری از شهروندان این ولایت صبح امروز دوشنبه(1 اسد) در واکنش به انتخاب ظریفه غفاری، به عنوان شهردار جدید این ولایت، دست به تظاهرات زده و خواستار شفافیت در استخدام شهردار این ولایت شده‌اند.

این معترضان گفته‌اند که پروسه‌ی امتحان تعیین شهردار میدان وردک غیرشفاف بوده و 2 داوطلب دیگر بیشتر از خانم ظریفه غفاری نمره گرفته‌اند.

در کنار شفافیت در استخدام کارمندان دولتی؛ ذکر نام «میدان وردک» در مکاتبات رسمی این ولایت و انتقال دانشگاه میدان وردک از ساحه‌ی دره‌ی میدان به میدان‌شهر، از دیگر خواسته‌های این معترضان بوده است.

maydan wardak

آن‌ها با گذاشتن کانتینر، دروازه‌ی دفتر والی را مسدود کرده و گفته‌اند، تا زمانی که به خواسته‌های‌شان رسیدگی نشود، دروازه‌ی دفتر والی را باز نخواهند کرد.

در همین حال، محمدعارف شاه جهان، والی میدان وردک به صدای آمریکا گفته که در حال مذاکره با معترضان است و خواسته‌های‌شان را برای رسیدگی با حکومت مرکزی شریک خواهد کرد.

ظریفه غفاری که اخیرا به عنوان شهردار میدان وردک تعیین شده، قرار بود امروز رسما از سوی مقام‌های محلی این ولایت به عنوان شهردار معرفی شود، اما مسدود شدن دروازه‌ی مقام ولایت سبب شد که مراسم معرفی او به تأخیر بیافتد.