8 محکوم حمله به مجلس و آرام‌گاه رهبر ایران اعدام شدند | خبرنامه
8 محکوم حمله به مجلس و آرام‌گاه رهبر ایران اعدام شدند

بازتاب خبر های 16 سرطان

Image Title
۱۶ / تیر ۱۳۹۷

8 محکوم حمله به مجلس و آرام‌گاه رهبر ایران اعدام شدند

13 ماه پس از حمله تروریستی گروه داعش بر ساختمان مجلس شورای اسلامی ایران و هم‌چنین آرام‌گاه آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب اسلامی این کشور، 8 محکوم این پرونده اعدام شدند.

مقام‌های قضایی ایران با انتشار خبرنامه‌یی از اجرای حکم اعدام ۸ محکوم پرونده حمله به ساختمان مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی خبر داده‌اند.

photo_2018-07-07_19-24-45

دادستانی عمومی و انقلاب تهران در این خبرنامه گفته است که حکم اعدام این افراد با رعایت موازین شرعی و قانونی اجرا شده است.

این هشت نفر در بهار امسال به اعدام محکوم شده بودند.

در حمله ۷ جوزای سال گذشته(۱۳۹۶)، مهاجمان مسلح با حمله به ساختمان مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی، ۱۷ نفر را کشتند. به دنبال این حملات، گروه داعش در ویدیویی مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.

۱۶ / تیر ۱۳۹۷

تکمیلی/ یک کشته و پنج زخمی در نتیجه دو انفجار در مرکز ولایت پکتیا

شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا ساعتی پیش شاهد دو انفجار بوده است.

بر اساس گزارش برخی منابع، انفجار نخست ناشی از یک ماین کنار جاده بوده که ظاهرا در مسیر حرکت موترهای حامل والی این ولایت جابجا و منفجر شده است.

blast

در نتیجه این انفجار، آسیبی به کسی نرسیده است.

اما اندکی پس از این انفجار، یک راکت نیروهای پولیس امن و نظم عامه که در محل انفجار توظیف شده بودند، به صورت اشتباهی شلیک می‌شود که در نتیجه انفجار آن، یک غیرنظامی جان باخته و 5 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

تاهنوز مقام‌های رسمی ولایت پکتیا در مورد این انفجارها، جزییات کامل ارائه نکرده‌اند.

۱۶ / تیر ۱۳۹۷

خیمه تحصن حرکت مردمی برای صلح افغانستان در مقابل سفارت روسیه در کابل

پس از پایان تحصن در برابر سفارت امریکا در کابل، حرکت مردمی برای صلح افغانستان امروز شنبه(16 سرطان) در برابر سفارت روسیه تجمع کردند.

اعضای این حرکت با تجمع در برابر سفارت روسیه در کابل، از حکومت این کشور خواستند که دست از پشتیبانی طالبان بردارد و برای تامین صلح در افغانستان تلاش کند.

set in

عبدالمالک همدرد، عضو حرکت مردمی برای صلح به تلویزیون ۱ گفته که این حرکت از روسیه خواسته از نفوذش بر گروه‌ها و کشورهای دخیل در جنگ افغانستان، برای صلح استفاده کند.

آقای همدرد گفت که این حرکت به زودی کمیته‌ای را به منطقه‌های زیر اداره‌ی‌ طالبان برای ترویج صلح می‌فرستد.

این در حالی است که به گفته سهراب، حمایت‌کننده‌ی حرکت مردمی برای صلح می‌گوید حرکت پس از تحصن در مقابل سفارت روسیه، در برابر سفارت‌های پاکستان، ایران و انگلستان هم خیمه‌ی تحصن برپا خواهند کرد.

۱۶ / تیر ۱۳۹۷

رضایت پمپئو در پایان مذاکرات دو روزه با مقام‌های کره شمالی

وزیر خارجه آمریکا در پایان سومین سفرش به کره شمالی گفته است که در جریان مذاکرات دو روزه‌ با مقام‌های این کشور، به پیشرفت‌هایی در مورد خلع سلاح اتمی کره شمالی دست یافته‌اند.

مایک پمپئو در پایان دیدار از کره شمالی، بدون این که به جزییات اشاره کند، گفتگوهاش را با مقامات این کشور سازنده خواند.

pompeu

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که این کشور بر سر خلع سلاح اتمی کره شمالی بسیار مصر است.

سفر پمپئو به کره شمالی پس از آن صورت می‌گیرد که گزارش شد کره شمالی در ماه‌های اخیر تولید اورانیوم غنی‌شده برای استفاده در سلاح‌های هسته‌ای را افزایش داده و این کشور در حال فریب دادن امریکاست.

پیش از سفر وزیر خارجه امریکا به کره شمالی گفته شده بود در این سفر احتمال کاهش تدریجی تحریم‌های وضع شده علیه کره شمالی در برابر پیشرفت در روند غیر اتمی شدن آن کشور، مطرح خواهد شد.

۱۶ / تیر ۱۳۹۷

ناتو در مورد حضور نظامیان قطر و امارات در افغانستان تصمیم می‌گیرد

قرار است سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در نشست تازه خود در مورد حضور نیروهای نظامی قطر و امارات متحده عربی در افغانستان تصمیم بگیرند.

روزنامه واشنگتن تایمز به نقل از یک مقام ارشد رسمی نگاشته است که این تصمیم در چوکات افزایش نیروهای خارجی در ماموریت حمایت قاطع در افغانستان پیاده خواهد شد.

به گزارش این روزنامه، این تصمیم در هفته‌های آینده در نشست ناتو در بروکسل رایزنی و تأیید خواهد شد.

Forces

این مقام که نخواسته نامش فاش شود، جزییات بیشتر در مورد زمان مکان و شمار این نیروها ارایه نکرده است.

به گفته فرماندهان ناتو، از آغاز سال میلادی به این‌سو هواپیماهای اکمالاتی قطر تنها در بخش اکمالات نیروهای ایتلاف در افغانستان سهم داشته‌اند، اما در میدان مبارزه ظاهر نشده‌اند.

این در حالی است که محمد رادمنش، سرپرست دفتر رسانه‌های وزارت دفاع می‌گوید که در مورد حضور نظامیان این کشورهای عربی در افغانستان، پیش از این توافق شده و این نیروها، با نظامیان افغان در بخش‌های آموزش و مشوره‌دهی همکاری می‌کنند.

هشت ماه پیش نیز موضوع فرستادن سربازان قطری و امارات به افغانستان در نشست ناتو مطرح شد و سپس دولت افغانستان از این موضوع استقبال کرد.