قرار است اداره‌ بین‌المللی مالی و اداره‌ تضمین سرمایه گذاری‌های چندجانبه که دو نهاد بین‌المللی است، بیش از 11 میلیون دالر در بخش ایجاد یک کارخانه معیاری پروسس کشمش و بیمه‌ این کارخانه در مقابل خطرات در افغانستان سرمایه‌گذاری کند.

اداره‌ بین‌المللی مالی که یکی از بخش‌های بانک جهانی است و در بخش فراهم‌سازی زمینه‌های انکشاف بخش خصوصی در بازارهای رو به انکشاف کار می‌کند، قرار است  ٣ میلیون دالر امریکایی را برای ایجاد یک کارخانه معیاری پروسس کشمش در افغانستان سرمایه‌گذاری کند.

اداره‌ تضمین سرمایه‌گذاری‌های چندجانبه نیز 7.8 میلیون دالر دیگر را برای «پوشش بیمه در مقابل خطرات سیاسی این کارخانه» فراهم خواهد کرد.

Raisins

مسئولان بانک جهانی در کابل روز گذشته (دوشنبه، 14 جوزا) با نشر خبرنامه‌یی گفتند که هدف این سرمایه‌گذاری‌ها، انکشاف و احیای مجدد جایگاه از دست‌رفته‌ صنعت پروسس و صادرات کشمش و انکشاف بخش زراعت در افغانستان است.

در خبرنامه گفته شده که قرار است که این بسته‌ کمکی، شرکت پروسس میوه‌جات ریکویدا Rikweda را در ایجاد یک کارخانه معیاری پروسس کشمش در شهرستان استالف کابل حمایت مالی کند.

بر اساس خبرنامه، این سرمایه‌گذاری میزان پروسس کشمش در این کارخانه را تا دو برابر افزایش می‌دهد و کیفیت پروسس کشمش را با استفاده از تکنالوژی مدرن و پیشرفته، مطابق روش‌های مصونیت غذایی بهبود می‌بخشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *