سفیر امریکا در کابل می‌گوید که افغانستان را به یک مبدأ و راه ترانزیت برای قاچاق انسان تبدیل شده است.

جان بس که روز گذشته(چهارشنبه ۹ جوزا) در مراسم معرفی شبکه مبارزه با قاچاق انسان در افغانستان سخن می‌گفت، تأکید کرد که پناهجویان افغان و بی‌جاشد‌گان داخلی بیشتر هدف باندهای قاچاق انسان قرار دارند و باید برای محافظت از آنان دست به کار شد.

او افزود: «افغانستان مبدأ و مرکز ترانزیت قاچاق انسان شده‌است، از کشورهای دیگر انسان‌ها را این‌جا می‌آورند و نگهداری می‌شوند. ما می‌دانیم که بی‌جاشد‌گان داخلی بیشتر از این رهگذر متضرر استند، از این‌رو باید اقدام شود و این شبکه باید راه‌حلی را دریابد، عمق چالش را بیابد و ما در این زمینه آماده همکاری هستیم».

human Smuggling

شبکه مبارزه با قاچاق انسان در افغانستان  که اعضای آن متشکل از سازمان‌‌های جهانی، فعالان مدنی، عالمان دین و رسانه‌ها اند، در سال ۲۰۱۷ در این کشور آغاز به فعالیت کرده و از فعالیت آن، جلوگیری از قاچاق انسان، محاکمه قاچاقبران انسان، نگهداری و مصونیت قربانیان و آگاهی‌دهی برای شهروندان از پیامد‌های قاچاق انسان است.

به گفته وزارت مهاجرین افغانستان، بیشتر پناهجویان بدون مدرک افغان در کشورهای اروپایی و ترکیه و هم‌چنین بی‌جا شدگان داخلی در این کشور، قربانی شبکه‌های قاچاق انسان می‌شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *