مجلس نمایندگان افغانستان امروز (دوشنبه، 7، جوزا) به کمیسیون عدلی و قضایی خود هدایت داد، اسناد و شواهد مبنی بر احتمال تقلب در انتخابات آینده را بررسی کند.

عبدالرؤوف ابراهیمی به کمیسیون عدلی و قضایی دستور داد تا اسنادی در پیوند به احتمال جعل در انتخابات آینده را جمع‌آوری کرده و همراه با کمیسیون انتخابات، آن‌ها را با دقت ببرسی کند.

این در حالی است که نمایندگان همه روزه در بحث آزاد مجلس، از احتمال تقلب گسترده در انتخابات آینده سخن می‌گویند.

محمد علی اخلاقی، نماینده مردم غزنی در مجلس گفت، شواهدی در اختیار دارد که انتخابات آینده پر از تقلب خواهد بود. آقای اخلاقی افزود که از یکی از مراکز توزیع تذکره در کابل به او تماس گرفته شده و گفته است که دو نفر 100 تذکره جعلی را به کمک وکیل گذر از همان محل جمع‌آوری کرده‌اند.

آقای اخلاقی همچنین گفت، کسی دیگر نیز به او زنگ زده که دو هزار تذکره فروشی دارد.

صفورا ایلخانی، نماینده مردم بامیان در مجلس نیز گفت که تقلب گسترده در روند انتخابات وجود دارد.

وی افزود که مسئولین حوزات انتخاباتی در کابل از تذکره‌یی که برچسب خورده‌اند، عکس می‌گیرند و سپس پرنت شده آن را به نامزدان انتخابات به فروش می‌رسانند.

این در حالی است که پیش از این نیز چنین ادعاهایی از سوی برخی اعضای شورای ملی مطرح شده است؛ اما کمیسیون انتخابات این ادعاها را تأیید نکرده است. روز گذشته برخی سناتوران نیز گفتند که در خانه برخی نمایندگان مجلس تذکره‌های جعلی به شکل بسته‌یی خرید و فروش می‌شود.

Parlaman

از سویی هم، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان بار دیگر خواستار تمدید مدت زمانی ثبت‌نام رأی‌دهندگان در شهرستان‌ها شد.

آقای ابراهیمی تمدید زمان ثبت‌نام رأی‌دهندگان را یک نیاز اساسی خواند و گفت که پیشنهادات زیادی را در این مورد از مردم دریافت کرده است.

او تأکید کرد که کمیسیون مستقل انتخابات باید در مورد مدت زمان ثبت‌نام رأی‌دهندگان تجدید نظر کند تا مردم بتوانند در انتخابات سهم بگیرند.

اما اورنگ زیب جهانگیر، سرپرست دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات دو روز پیش گفت که تمدید زمان ثبت‌نام رأی‌دهندگان در شهرستان‌ها هم از لحاظ امنیتی و هم از لحاظ بودجه‌یی امکان‌پذیر نیست.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *