ارگ ریاست جمهوری و هم‌چنین کاخ سپیدار با انتشار خبرنامه‌ها‌یی حملات تروریستی امروز در کابل را محکوم کرده‌اند.

در یک خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده است: «تروریستان جنایت‌کار، یک بار دیگر در کابل و ننگرهار دست به جنایت زده و شماری از افراد ملکی را شهید و زخمی نموده‌اند. هدف قرار دادن افراد ملکی، نمازگزاران در مساجد، پروسه‌های دموکراتیک، خبرنگاران و آزادی بیان مصداق عینی از جنایت جنگی می‌باشد. این اقدام تروریستان در مغایرت با ارزش‌های اسلامی و حقوق بشری قرار دارد».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «در رویداد امروز با تأسف شماری از خبرنگاران رسانه‌های  کشور نیز شهید و زخمی شده‌اند. آزادی بیان از دست‌آورد‌های مهم مردم و حکومت بوده، از این دست‌آورد و ارزش با تمام توان حفاظت و حراست خواهد شد».

از سوی دیگر، در یک خبرنامه کاخ سپیدار و ریاست اجراییه حکومت آمده است: «تروریستان جبون و خداناشناس امروز بار دیگر با حملات بزدلانه در ساحۀ حوزۀ نهم شهر کابل، جمعی از خبرنگاران و گروه‌های امدادرسان را به شهادت رسانیده و شماری دیگر را زخمی ساختند».

در ادامه این خبرنامه آمده است: «این حملات وحشیانه و مغایر با تمام موازین اخلاقی، انسانی و اسلامی را محکوم می‌کنیم. به قربانیان این رویداد غم‌انگیز بهشت‌برین، به زخمی‌ها شفای عاجل و به خانواده‌های شهدا صبر جزیل تمنا داریم».