کمیته مصونیت خبرنگاران افغانستان در پی کشته شدن 8 خبرنگار و تصویربردار در حمله انتحاری امروز دوشنبه(10 ثور) کابل، خواستار رسیدگی حکومت افغانستان به زخمی‌ها و خانواده‌های شهدا شده است.

بر اساس آماری که کمیته مصونیت خبرنگاران اعلام کرده، در حمله انتحاری امروز هشت خبرنگار جان باخته و شش تن دیگر زخمی شده‌اند.

 در یک خبرنامه کمیته مصونیت خبرنگاران آماده است: «با درد و دریغ دشمنان تاریک دل کشور امروز باز دست به وحشت و دهشت زده و در دو حمله پی هم انتحاری، شماری از هموطنان بی گناه ما را که چندتن از اعضای خانواده رسانه‌یی کشور نیز مشمول آن است، شهید و زخمی ساختند».

reporters

این خبرنامه خاطرنشان کرده است: «دشمنان روشنی و روشنگری پس از انفجار نخست در شش درک شهرکابل، جمعی از خبرنگاران را که برای پوشش این رویداد خونین آمده بودند، به گونه خیلی مکارانه هدف قرار داده، به شهادت رساندند».

کمیته مصونیت خبرنگاران افغانستان از حکومت این کشور خواسته که هرچه عاجل‌تر هرگونه کمک لازم و ممکن را با زخمیان این رویداد انجام داده و نیز به نیازمندی‌های خانواده‌های جان باختگان رسیدگی نماید.

این کمیته یادآور شده که در حد توان خویش، هرگونه کمک ممکن و لازم را با مجروحین و نیز خانواده‌های جان‌باختگان انجام می‌دهد.

گروه داعش مسئولیت حملات انتحاری امروز کابل را به عهده گرفته است.