فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان می‌گوید که در سال 2018 میلادی، در کنر فشارهای نظامی و دیپلماتیک بر گروه طالبان، فشارهای مذهبی و اجتماعی نیز بر این گروه وارد خواهد شد.

جنرال جان نیکلسن با بیان این‌که رئیس‌جمهور افغانستان یک پیشنهاد سخاوت‌مندانه صلح را به طالبان ارائه کرده که امید به آینده را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: «امسال ما شاهد فشارهای اجتماعی بر طالبان برای صلح خواهیم بود، انتخابات برگزار خواهد شد، مردم افغانستان رهبر آیندۀ شان را انتخاب خواهند کرد، فشارهای مذهبی با برگزاری نشست علما در اندونزی و جاهای دیگر بر طالبان وارد خواهد شد تا مشروعیت دینی جهاد در افغانستان را از آن‌ها دور سازد».

وی که امروز دوشنبه(28 حوت) با خبرنگاران در کابل سخن می‌گفت، در مورد فعالیت‌های جنگی در سال 2018 در افغانستان گفت: «جنگ امسال ادامه خواهد یافت، اما نیروهای خارجی در میدان نبرد حضور نخواهند داشت. نیروهای خارجی نیروهای افغان را مشوره و آموزش خواهند داد و این گونه پروسه صلح و عملیات‌های نظامی در برابر طالبان به صورت موازی پیش خواهد رفت».

nickolson

فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در عین در مورد فشارهای دیپلماتیک بر طالبان تصریح کرد که امریکا فشارهای خود را بر پاکستان وارد خواهد ساخت تا به روند مصالحه و پروسۀ صلح افغانستان گردن نهد.